Πρόγραμμα 9ης αγωνιστικής

Ξεχωρίζει η μάχη για την κορυφή με τον Κεραυνό να υποδέχεται το Διαγόρα

0

Με το ντέρμπυ κορυφής μεταξύ του πρωτοπόρου Κεραυνού με το Διαγόρα,να ξεχωρίζει, διεξάγονται και αυτό το σαββατοκύριακο οι αγώνες για την 9η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Λήμνου με τις ομάδες να προετοιμάζονται πυρετωδώς και με τους προπονητές να ετοιμάζουν τα πλάνα τους. Η βροχή που προβλέπεται από τη μετεωρολογική υπηρεσία δε θα επηρεάσει τους ποδοσφαιριστές που θα τα δώσουν όλα για τις ομάδες τους.

Το Σάββατο, στην Ατσική ο φορμαρισμένος Άρης υποδέχεται την Αελ φιλοδοξώντας να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης, ειδικά μετά τη συντριβή του Θάνους την προηγούμενη αγωνιστική, εδραιώνοντας τον στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ η Ηφαιστία αγωνίζεται στη Μύρινα έναντι του Κάσπακα, προσδοκώντας σε θετικό αποτέλεσμα ειδικά μετά τη νίκη επί των Αργοναυτών.

Την Κυριακή στα υπόλοιπα ματς, ο Ηρακλής υποδέχεται το Θάνος στην Ατσική, ο Φιλοκτήτης τον Αητό και οι Αργοναύτες την Προποντίδα στη Μύρινα, ματς στα οποία δεν αναμένουμε ιδιαίτερες εκπλήξεις.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής καθώς και τους διαιτητές που σφυράνε σε κάθε ματς.

ΕΝΤΟΣΣΚΟΡΕΚΤΟΣΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟ
ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ4-0ΑΕΛΣΑΒΒΑΤΟ 11/1215.00ΚΟΝΤΙΑ
ΗΦΑΙΣΤΙΑ3-6ΗΡΑΚΛΗΣΚΥΡΙΑΚΗ 12/1215.00ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΙΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ1-0ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣΣΑΒΒΑΤΟ 11/215.00ΜΥΡΙΝΑΣ
ΚΑΣΠΑΚΑΣ1-0ΑΡΗΣΚΥΡΙΑΚΗ 12/1215.00ΜΥΡΙΝΑΣ

1) ΑΓΩΝΑΣ: ΚΑΣΠΑΚΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΙΟΥ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΟΥΜΑΚΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΓΛΙΤΖΟΣ, ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ

2) ΑΓΩΝΑΣ: ΑΡΗΣ ΜΟΥΔΡΟΥ – ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ

ΒΟΗΘΟΙ: ΤΣΑΛΙΚΗΣ, ΠΑΛΑΜΙΔΗΣ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΜΑΤΖΑΡΗΣ

3) ΑΓΩΝΑΣ: ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΛΟΥΜΠΟΝΙΑ

ΒΟΗΘΟΙ: ΖΕΣΤΑΣ, ΝΑΝΟΣ

4) ΑΓΩΝΑΣ: ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΤΣΙΚΗΣ – ΑΟ ΘΑΝΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ

ΒΟΗΘΟΙ: ΤΣΑΛΙΚΗΣ, ΠΑΡΟΥΣΗΣ

5) ΑΓΩΝΑΣ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΑΡΔΩΝ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΕΣΤΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΣΟΥΜΑΚΑΣ, ΛΟΥΜΠΟΝΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΜΑΤΖΑΡΗΣ

6) ΑΓΩΝΑΣ: ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ ΚΟΝΤΙΑ – ΑΗΤΟΣ ΠΛΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΓΛΙΤΖΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΠΑΛΑΜΙΔΗΣ, ΝΑΝΟΣ

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.

X