Μια ανάσα κοντά στη μεγάλη ανατροπή έφτασε η Προποντίδα

0

Σε ντέρμπυ για γερά νεύρα εξελίχθηκε η πρωινή αναμέτρηση μεταξύ του Αγ.Γεωργίου και της Προποντίδας στο γήπεδο της Μύρινας αφού η Προποντίδα έφτασε μια ανάσα από μια μεγάλη ανατροπή αφού στο ημίχρονο έχανε με 3-0 και κατάφερε να το γυρίσει και να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε 3-3.

ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ 3-3(3-0)

Κι ενώ η Προποντίδα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, με λάθη του τερματοφύλακα βρέθηκε πολύ νωρίς να είναι πίσω στο σκορ με 3-0 δημιουργώντας προσδοκίες στην ομάδα του Πλατύ για την πρώτη φετινή νίκη στο Πρωτάθλημα. Στην επανάληψη η ομάδα της Κούταλης ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να πετύχει τρία γκολ και να χάνει αρκετές ευκαιρίες φθάνοντας στην ισοφάριση με αξιώσεις για τη μεγάλη ανατροπή. Τα γκολ για τον Αγ.Γεώργιο οι Μπαχτσεβάνος, Αρβανίτης και Ζαφειρόπουλος ενώ για την Προποντίδα ο Λάσκαρης(3).