Νικητής ο Κάσπακας χωρίς να εντυπωσιάσει

Με 2-0 έναντι ου Άρη, η ομάδα του Κάσπακα, έφυγε με το τρίποντο το πρωί της Κυριακής.

0
Σε μια δυνατή αναμέτρηση με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα αλλά και έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, ο Κάσπακας παίζοντας για ένα ημίχρονο επικράτησε του Άρη με 2-0 κερδίζοντας τους πρώτους τρεις βαθμούς στο φετινό Πρωτάθλημα.

Οι ποδοσφαιριστές του Άγγελου Κελάρη, που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι έχοντας σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου την πρωτοβουλία των κινήσεων, προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με το Γκαλιούρη βάζοντας από νωρίς ισχυρές βάσεις για τη νίκη.

Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη για τον Κάσπακα, άλλοτε με το Γκαλιούρη άλλοτε με τον Κανταρά με την ομάδα του Άρη να δυσκολεύεται να βγάλει τη μπάλα από την άμυνα. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν κυρίως με στημένα να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ χωρίς όμως να καταφέρνουν κάτι ουσιαστικό με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στ αποδυτήρια και το σκορ να είναι στο 1-0.

Στην επανάληψη, οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Μαλλιαρού ανέβασαν λίγο την απόδοση τους δημιουργώντας μερικές ευκαιρίες κυρίως με αντεπιθέσεις  μέχρι την επίμαχη φάση όπου οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για το μη καταλογισμό πέναλντι.

Δείτε το βίντεο

Στο παρακάτω βίντεο παρακολουθούμε τον τερματοφύλακα του Κάσπακα να σπρώχνει τον ποδοσφαιριστή του Άρη αφού έχει σφυρίξει την εκτέλεση του φαουλ χωρίς όμως η μπάλα να παίζεται. Σε επικοινωνία που είχαμε με παράγοντες της ΕΠΣ ισχυρίστηκαν ότι αυτό που θα πρεπε να γίνει είναι κίτρινη στον τερματοφύλακα και επανάληψη του φαουλ μιας και η μπάλα δε παιζόταν,

Από εκεί και πέρα ο Γκαλιούρης εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του Άρη και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ χάρισε τη νίκη στους «μπιανκονέρι» της Λήμνου.