Καθάρισε ο Μαρουκάκης

Σημαντική νίκη για τον Κεραυνό απέναντι στον ΑΟΜ

0
Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα η ομάδα του Κεραυνού η οποία επικράτησε με 0-2 του ΑΟΜ στο γήπεδο της Μύρινας, στην αυλαία της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Λήμνου, ολοκληρώνοντας με το δεξί της υποχρεώσες του για το 2019.
Φώτο αρχείου

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ένα ηίχρονο μοιρασμένο σε ευκαιρίες, με τον ΑΟΜ να κάνει παιχνίδι κατοχής χωρίς όμως ουσιαστικές ευκαιρίες για γκολ και τον Κεραυνό να μένει με δέκα παίχτες μετά την αποβολή του Μαρκάκη Ηλία με απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω εξύβρισης.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κεραυνού ανέβασε την απόδοση της και έβγαλε αρκετές ευκαιρίες ενώ η πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία δεν επέτρεψε στον ΑΟΜ να βγάλει ευκαιρία παρά μόνο με ένα σουτ έξω από την περιοχή.

Τα γκολ για τον Κεραυνό που χάρισαν κιόλας και τη νίκη πέτυχε ο Μαρουκάκης με σουτ αλλά και πολύ όμοεφο ψηλοκρεμαστό σουτ εντός της περιοχής.