Ανατροπές, συγκινήσεις, viral και έντονο άρωμα Λήμνου στο ντέρμπι Καλλιθέα-Ρόδος

Ματθαίος Μαρουκάκης και Αλέξανδρος Αρναρέλλης, στους πρωταγωνιστές της αναμέτρησης.

0

Μέ έντονο άρωμα Λήμνου, διεξήχθη το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο Νότιο Όμιλο της Football Legaue, μεταξύ της Καλλιθέας και της Ρόδου, σε μια αναμέτρηση που επεφύλασσε αρκετές συγκινήσεις και τους Λημνιούς ποδοσφαιριστές να χρήζονται από κοινού σκόρερ.

Η ομάδα της Ρόδου έφτασε στην τελική επικράτηση με 2-3 σε ένα παιχνίδι γεμάτο ανατροπές αλλά και εναλλαγή συναισθημάτων.

Το 0-1 για την ομάδα της Ρόδου, άνοιξε ο Λημνιός με καταγωγή από την Πλάκα, Αλέξανδρος Αρναρέλλης, στο 17′, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, με την Καλλιθέα να βγαίνει στην αντεπίθεση δημιουργώντας απανωτές ευκαιρίες με το Ματθαίο Μαρουκάκη χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα αφού το πρώτο ημίχρονο έληξε υπερ της Ρόδου.

Στην επανάληψη η Καλλιθέα ανέβασε στροφές και στο 50′ το ματς ήρθε στα ίσια ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαρουκάκης, με το τρίτο προσωπικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, έβαλε μπροστά την ομάδα της Καλλιθέας, με τον πανηγυρισμό του να κάνει το γύρο του διαδικτύου με πλήθος κοινοποιήσεων από μεγάλα αθλητικά σαιτ και σελίδες.

Sportdog

Τελικά η ομάδα της Ρόδου βρήκε τα ψυχικό σθένος να ανατρέψει εκ νέου το σκορ και να φτάσει τελικά στην επικράτηση με 2-3, πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα.