Ασταμάτητος ο Μαρουκάκης, έστειλε στο “κανναβάτσο” τον Αστέρα Βλαχιώτη

Με δύο τέρματα του Μαρουκάκη, η Καλλιθέα πήρε πολύτιμο διπλό με 1-2 του Αστέρα Βλαχιώτη

0

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την απόδοση του αλλά και με τα γκολ που πετυχαίνει, ο Λημνιακής καταγωγής επιθετικός της Καλλιθέας, Ματθαίος Μαρουκάκης αφού στη σημερινή αναμέτρηση απέναντι στον Αστέρα Βλαχιώτη, με δυο δικά του τέρματα, χάρισε μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα της Καλλιθέας που σκαρφαλώνει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη σημερινή αναμέτρηση ήρθαν αντιμέτωποι δυο ποδοσφαιριστές με καταγωγή από το ίδιο χωριό, τον Αγ.Δημήτρη αφού στην ομάδα του Αστέρα αγωνίζεται ο Κυριάκος Ευαγγελιδάκης οι οποίοι πριν από την έναρξη του παιχνιδιού μας χάρισαν ένα πολύ όμορφο στιγμιότυπο, αφιερωμένο στην αγαπημένη τους ομάδα που δεν ειναι άλλη από τον Κεραυνό Αγίου Δημητρίου.

Ο Κυριάκος Ευαγγελιδάκης με το Ματθαίο Μαρουκάκη

Σε ένα εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο για το Λημνιό επιθετικό, ο Μαρουκάκης μόλις στο 8′ λεπτό έβαλε μπροστά την ομάδα της Καλλιθέας, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αστέρας έφερε το παιχνίδι στα ίσια αλλά υπολόγιζε χωρίς το Μαρουκάκη ο οποίος με σουτ ξαναέβαλε μπροστά την ομάδα της Καλλιθέας χαρίζοντας ταυτόχρονα και μια πολύτιμη νίκη.

Με τα δυο τέρματα ο Μαρουκάκης φτάνει τα 5 στο φετινό πρωτάθλημα φιγουράροντας στις πρώτες θέσεις του πίνακα των σκόρερ.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Καλλιθέας υποδέχεται στο “Ελ πάσο” την Καλαμάτα, το Σάββατο 24 Απριλίου.

Φωτο αρχείου
“Τρίποντο” για τη Ρόδο στις καθυστερήσεις

Μεγάλη νίκη-δεύτερη για φέτος- για την ομάδα της Ρόδου η οποία επικράτησε τελικά του Αιγάλεω στη Ρόδο, με 1-0, γκολ που σημειώθηκε λίγο πριν την εκπνοή του παιχνιδιού. Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Λημνιός επιθετικός, Αλέξανδρος Αρναρέλλης, ο οποίος αγωνίστηκε για 77 λεπτά, φιγουράρει στην τρίτη θέση της Football League. Tην επόμενη αγωνιστική η Ρόδος αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ιαλυσο, αναμέτρηση που είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 24 Απριλίου.

Επιστρέφει στην κορυφή ο Ιάλυσος

Στην κορυφή της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου της Football Legaue, ανέβηκε ο Ιάλυσος μετά την επικράτηση του με 1-0 της Επισκοπής σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι. Ο Λημνιός Κώστας Λίμα, που αγωνίζεται για την ομάδα της Επισκοπής, αγωνίστηκε κανονικά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με την ομάδα του όμως να μην καταφέρει να εκμαιεύσει κάτι θετικό από το παιχνίδι.

Την επόμενη εβδομάδα και πιο συγκεκριμένα το επόμενο Σάββατο, η Επισκοπή, υποδέχεται την ομάδα της Σαντορίνης 2020.